Upis 2017/2018

Био нам је гост песник Јожеф Богдан

24.04.2013

Илона Ердељи наставник Мађарског језика и књижевности сваке године приређује неко изненађење својим ученицима, тако, што позива познате писце, да одрже понеки „ванредни“ час у Хемијско-прехрамбеној средњој школи.

Гост-предавач ове године био је Јожеф Богдан песник, римокатолички свештеник, који је ученицима приказао део заоставштине песника Дежеа Костолањија, и своју најновију књигу о теми. Ученици су радо прихватили веома занимљиво предавање илустровано са сопственим  животним искуствима предавача и са питањима о вери, а у које је била уткана и есенција мађарске поезије.

Песник је дочекан и поздрављен кратким програмом од стране ученика Елизабете Тот Хорти, Шаре Нађ Мељкути и наставника Шандора Коње.