Iskolakönyvtár

Megérkezett a binokuláris mikroszkóp, amelyre kamera is csatlakoztatható.

2013/05/27

2013. május 27-én iskolánk egy új binokuláris mikroszkóppal gazdagodott a Magyar Nemzeti Tanács jóvoltából, amely biztosította az anyagi eszközöket a mikroszkóp beszerzésére.

A kétszemes betekintésű biológiai mikroszkóp egy 1,3 MP-es kamerával egybe van építve. A használata nagyon egyszerû, hiszen a látott képet azonnal rögzítheti is. A beépített kamera USB porton kapcsolódik a számítógéphez, melyre egyszerûen fel lehet telepíteni a szükséges szoftvert. Maximális nagyítása 1000-szeres.

A mikroszkóp lehetővé teszi a mikrobiológia és biológia tantárgyak gyakorlati programjának megvalósítását. A kamera és a kivetítő segítségével az egész osztály egyidejűleg tudja követni a tárgylemezen lévő mikroorganizmusokat.