Íratkozás 2017/2018

A csókai középiskola diákjáé az első hely

2015/01/16

A nyelv és a közösség egymással szorosan összefüggő két kategória. A nemzeti nyelvünkben jelentkező változások szoros összefüggésben vannak napjaink valóságával. Mit teszünk és mit tehetünk nyelvünk és nemzeti közösségünk megőrzéséért, ez volt a központi témája az elkészült pályamunkáknak.

Az idén is megrendezték Adán a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok keretében a beszédversenyt és a nyelvművelő versenyt, amelyen a csókai Vegyészeti-élelmiszeripari Középiskola tanulói is rendszeresen részt vesznek. Amilyen az ember, olyan a beszéde − ez volt a címe a másodikos fodrásztanuló, Viakter Evelin pályamunkájának, amelyet a zsűri ebben a kategóriában a legjobbnak ítélt, és első díjjal meg könyvcsomaggal jutalmazott. Basa Zsuzsa magyar nyelv és irodalom tanár elmondta, hogy diákjai rendszeresen részt vesznek nyelvművelő versenyeken. Ez a díj azért is kedves számukra, hiszen a munkát még a tavalyi tanévben, tehát 2014 márciusában küldték be, akkor még Evelin és a másik két tanuló is, akik dicséretben részesültek, Fodor Gabriella és Cselédes Izabella elsősök voltak. Az ünnepélyes átadóra október 9-én került sor Adán. A három díjazott egyetértett abban, hogy hasznos tapasztalatokat gyűjtöttek a verseny során, és a munkáik elkészítése folyamán is. Hiszen megfigyelték és elemezték a környezetükben élő embereket, viselkedésüket. Ez a tapasztalat a későbbi szakmájukban is hasznos lesz, hiszen a fodrászszalon nem csak a kommunikáció, de az emberismeret és a magatartási normák megfigyelésének a színtere is a mesteri hajszobrászat mellett.

H.N.